A Case for the Existence of God

Theater Rotterdam | Erik Whien
Thu 28 May and Fri 29 May
Thu 28 May 2026
and
Fri 29 May 2026

De bejubelde voorstelling A Case for the Existence of God is opnieuw te zien in Theater aan het Spui. De pers was unaniem lovend en de voorstelling werd geselecteerd voor het Nederlands Theater Festival en het TheaterFestival Vlaanderen.

Erik Whien brengt met A Case for the Existence of God een hartroerend pleidooi voor hoop, zélfs wanneer alles verloren lijkt. In dit eigentijdse stuk van de Amerikaanse toneelschrijver Samuel D. Hunter zien we een onwaarschijnlijke vriendschap tussen twee vaders ontstaan. Twee mannen die op het eerste gezicht niets met elkaar gemeen hebben, behalve dat ze beiden grandioos te grazen worden genomen door het leven. Die tegenslag is de basis voor een connectie waar misschien wel iets groots, of goddelijks, in verscholen ligt.

Twee alleenstaande vaders, Kevin en Bryan, vechten elk voor hun bestaansrecht; de één kampt met geldproblemen, de ander met ingewikkelde adoptieprocedures rond zijn dochter. Op empathische wijze onderzoeken ze hoe hoop te houden wanneer het leven je bijna verlamt.

Na de successen van Verdriet is het ding met veren en Slachthuis vijf, maakte regisseur Erik Whien de eerste Nederlandse bewerking van deze bejubelde voorstelling. Tijdens deze reprisetour spelen acteurs Thomas Höppener en Fjodor Jozefzoon de rollen van Kevin en Bryan.

★★★★★ Troostrijk theater in tijden van polarisatie.

Trouw

In the media

★★★★★ “Erik Whien laat de stemmen van twee totaal verschillende mensen harmonisch klinken” - de Volkskrant

“Hoe er iets magisch kan ontstaan tussen twee acteurs” - Theaterkrant, keuze van de criticus

★★★★★  “Troostrijk theater in tijden van polarisatie” - Trouw

★★★★★  “Dit stuk laat zien hoe magisch theater kan zijn” - Nederlands Dagblad

Credits

Tekst Samuel D. Hunter | Regie Erik Whien | Spel Thomas Höppener en Fjodor Jozefzoon | Vertaling Vera Morina, Erik Whien | Dramaturgie Brecht De Backer | Scenografie Marloes en Wikke | Lichtontwerp Julian Maiwald | Kostuumontwerp Rebekka Wörmann | Muziek Thijs van Vuure